Terka


Miejscowość Terka uchodzi za jedną z najładniej położonych bieszczadzkich wsi. Znajduje się w przepięknej kotlinie wciśniętej pomiędzy masywy Tołsty, Połomy i Korbani, w dolinie typowo górskiej rzeki Solinki. Jest to wspaniałe miejsce do wypoczynku.

Była to jedna z pierwszych wsi Balów; wiadomo, że istniała już w 1463 r. W połowie XIX wieku właścicielem posiadłości tabularnej Terka była Sabina Krajewska.

We wsi znajduje się cmentarz a na nim XIX-wieczna zabytkowa, parawanowa dzwonnica i cerkwisko po rozebranej 1957 roku,
XVIII-wiecznej cerkwi św. Proroka Eliasza.

Na górze Monaster znajdował się kiedyś (przynajmniej do 1780 roku) klasztor bazylianów po którym pozostała nazwa wzniesienia.


DLA GOŚCI

Wygoda naszych gości.


Mając na uwadze komfort gości, chcąc również zapewnić im najwyższy stan odpoczynku, dom jest w całośći do dyspozycji gości. W pełni umeblowany oraz wyposażony dom posiada przestronny salon, kuchnię, cztery sypialnie oraz dwie łazienki.

Między lasem a rzeką

rzeka
Z jednej strony szum lasu z drugiej rzeki.

Przestrzeń dla gości


Dom ma powierzchnię ok. 100m2, w którym może zamieszkać maksymalnie 8 osób. Dodatkowym atutem jest możliwość przygotowania miejsca na ognisko lub grilla, na tarasie zaś  stoi stół gdzie można wypić poranną kawę, zjeść śniadanie, obiad lub po prostu obcować z przyrodą słuchając pięknych śpiewów ptaków.


Przestronne wnętrze

wnetrze-domu
W pełni umeblowany dom w całości do dyspozycji gości.

Relaks na łonie natury.


Choć mówimy, iż nasz dom położony jest w sercu ciszy, z jednej strony słychać szum rzeki Solinki , zaś z drugiej drzew,  to nasi goście w pełni mają kontakt ze światem dzięki  dostępowi do Wi-Fi. Na naszych gości czeka duży bezpłatny parking przed domem.

Ognisko i grill

grill
Miejsce na rozpalenie ognisko oraz przygotowanie grilla.

Zapraszamy w Bieszczady !